Tasarımım Japonya’da Kitaba Çıktı

Tasarımım Kitaba Çıktı
Tasarımım Kitaba Çıktı

Behance ve Dribbble üzerinde, işlerimden fırsat buldukça web ve mobil arayüz tasarım işlerimi ekliyorum. Yeni öğrendiğim ya da denemek isteyip fırsat bulamadığım çizgileri ve yapıları fırsat arası zamanlarımda bol bol projelendirip bu platformlarda yayınlıyorum. 2015 yılında bu tasarımlardan biri, BNN INC. yayın evinin çıkartmış olduğu “UI Graphics” adlı fiziki kitabında yayınlandı.

Eski portfolio işlerimden biri olan “CleanMobile” adlı mobil konsept arayüz tasarımım, diğer mobil arayüz tasarımlarına nazaran daha sade bir yol izleyerek geliştirmiştim. Bunun yanında Behance proje sunumunda uzun süre harcadığım case study çalışmasında bol bol projeler inceleyerek geliştirmiştim.

Tasarımım Kitaba Çıktı
Tasarımım Kitaba Çıktı

Tabi o zamanlar çok flat layout yapıları ve pastel arayüz paletleri ön plandaydı. Her dönemin kendisine has tasarım çizgileri olduğu gibi, 2015 dönemi arayüz tasarımı işleri büyük oranda bu şekildeydi. Şimdi göze tasarım ve çizgiler çok garip ve modası geçmiş geliyor.

Behance Case Study

Japonya’da bulunan ve Tokyo merkezli BNN INC. yayın evinin belirli dönemlerde; grafik, teknoloji ve sanat alanları üzerine kendisini geliştirmek isteyen okuyucular için kitaplar çıkartmakta. BNN’in 2015 yılında son çıkardığı kitaplardan biri olan “UI Graphics” adlı mobil kullanıcı deneyimine örnekler ve bilgiler dolu bir kitap.

Tasarımım Kitaba Çıktı 2
Tasarımım Kitaba Çıktı 2

Tüm serüven; UI Graphics adlı kitabın yayınlanmadan ve basılmadan önce, BNN INC. editörlerinden biri eposta yolu ile benimle iletişime geçmesiyle başladı. Aralık 2015 tarihinde piyasaya süreceği mobil arayüz tasarımları konulu kitaplarında benim tasarımım olan “CleanMobile UI&UX Design” adlı tasarıma da yer vermek istediklerini belirtiler. Ekim ayının sonlarına doğru bir kaç eposta alışverişi ardından bilgilerimi ve proje içeriğini BNN yayın evine ulaştırdım. İşlem sonunda; 21 Aralık 2015 tarihinde katkıda bulunan tasarımcılara erken gönderim yaparak kitabın bulunduğu kargoyu sonunda teslim aldım.

Tasarımım Kitaba Çıktı 3
Tasarımım Kitaba Çıktı 3
Tasarımım Kitaba Çıktı 4
Tasarımım Kitaba Çıktı 4

Lafın özeti; Harika basım kalitesi, içeriği dolu dolu nur topu gibi Japonca “UI Graphics” adlı bir kitaba sahip olmamdı. (:

BNN INC. Yayın evinin resmi web site adresi

“UI Graphics” adlı kitabın link adresi

Kitabın Amazon Sitesinde Satış Linki

Tasarımımın Behance Portfolio Linki

BNN INC. yayın evinin benimle iletişime geçmesi ve kitaplarında benim tasarımıma yer vermeleri gerçekten çok hoşuma gitmişti. Yapımında emeği geçen tüm BNN INC. ekibine teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın