Uygulamalarımıza Neden Tablet Desteği Vermeliyiz?

Akıllı cihaz kullanım oranı hızla artarken, taşınılabilir cihazlarda nimetini üst seviyeden alıyor. Mobil telefonlarının ekran boyutu küçük gelen kullanıcılar daha büyük ekranlı, kullanımı daha rahat ve kolay olan tabletlere yöneliyor. Bunların zirvesinde ise tablet kullanım oranını artıran en önemli özellik şüphesiz daha uzun giden sarj kullanımı oluyor.

Kullanıcılar ürün incelemesi, ürün kıyaslaması yaparken daha büyük ekranları tercih etme oranı hızla artıyor. Özellikle akıllı mobil cihazlarda seçtiği ve beğendiği ürünü yakınında büyük ekranlı akıllı cihazlarda tekrar açarak inceliyor, bu inceleme satın almaya kadar gidiyor.

Marketlerde popüler olmuş ve sayısız kullanıcıya ulaşmış yardımcı uygulamalar artık her cihazda ortak hesap sistemine geçiyor. Yani Firefox internet tarayıcısını masaüstü bilgisayarınızda kullanırken, kayıt ettiğiniz şifrelerinizi, sık kullanımlara aldığınız web site linklerini, hatta sonradan eklediğiniz tarayıcı eklentilerine bir hesaptan diğer tüm akıllı cihazlarınıza bir internet yardımıyla sorunsuz aktarabiliyorsunuz. Böylelikle kullanıcılar için harika bir kullanım kolaylığı sağlanmış oluyor.

Bu kadar geniş bir hedef kitleye hizmet sunmak bence kaçınılmaz bir yol oluyor. Daha fazla ilgili kişiye ulaşmak kim istemez?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir